Angol nyelv
HOGYAN TANÍTUNK?
- Óráinkon diákjaink könnyed, feszültségmentes légkörben jutnak sikerélményhez, a tanulás örömet okoz, hiszen a tanultakat rögtön alkalmazni is tudják. Oktatási anyagunk egymásra épülő részekből áll, több éven keresztül tesztelt, sikeres program.
- A hangsúlyt az alapfogalmak magyarázatára tesszük, mert amit értünk azt tudjuk alkalmazni, hiszen ekkor válik a sajátunkká. Akkor értünk egy szerkezetet, ha tudunk vele mondatot alkotni.
- Az újrakezdőknél, haladóknál külön figyelünk a megalapozásnál kimaradt hiányosságok pótlására, javítására, a hiányzó részeket külön összefoglaljuk nekik.
- Az elmagyarázott anyagot modellezzük, ami segíti a memorizálást. A szavak kontextusba helyezése az intenzív tanulás egyik eleme.
- A nyelvtani szerkezeteket egyszerű, világos élethelyzetek alapján azonosítják be a tanulók. A példamondatok utáni szituációs képek gondolkodásra késztetik a tanulót, vizsgálja az összefüggéseket, összekapcsolja saját tapasztalataival. Egy szerkezet valódi megértésének a próbája az, hogy tudunk-e könnyedén mondatokat alkotni vele. Ha kimondtuk a mondatot tudássá válik, máskor is könnyen elő tudjuk hívni.
- A tanulók a tudatos mondatszerkesztést táblázatok alapján tanulják. A táblázatok szigorú sorrendiséget tartva egymásra épülnek, egy adott sorrend és logika alapján. Ez egyféle automatizmus kialakulását segíti, a nyelvtani szerkezeteket gördülékenyen tudják alkalmazni a tanulók.
- A sémák alkalmazása során az agyunk reflexszerűen hozzászokik az idegen nyelven való gondolkodáshoz. A sémák bevésődésével önállóan formálódnak a mondatok, az egyszerű képes szituációk segítik a memorizálást. Folyamatos a sikerélmény, lendületet, önbizalmat ad a tanuláshoz, motiválja a tanulót, ami által együttműködőbbé, magabiztosabbá válik.
-
Nagy a tanuló önállósága, nem „papagáj” módszerrel ismételteti a tananyag a megtanultakat, hanem lehetőséget ad mindig új mondatok létrehozására. Az új megoldások megtalálásával és kimondásával élményt szerzünk magunknak a tanulás során. Minél mélyebbre hatol a tananyagban, annál bonyolultabb mondatokat képes szerkeszteni a tanuló az egyszerű sémák összerakásával. A sémák magabiztosságot adnak a tanulónak.
A tananyag logikusan épül fel, áttekinthető, a módszer struktúrája kockáról épül kockára, és lesz belőle „tudástorony”.
Megmutatjuk hogyan ízlelhetik meg a tanulók az alkotás izgalmát, és hogyan lehet élvezettel tanulni.
- Fontos, hogy a régi beidegződéseken merjünk változtatni, a régi tanulási módszereket váltsa fel egy új!
- Higgyük el menni fog, képesek leszünk rá!